Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

465 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SHTYPI I DITES – “Spalletti deshiron Florenzin: ja prapaskena! Nderkohe Icardi sot…” (12 Maj 2018)

SHTYPI I DITES – “Spalletti deshiron Florenzin: ja prapaskena! Nderkohe Icardi  sot…” (12 Maj 2018)
Inter Club Staff

Gazetat Italiane kete mengjes, 12 Maj 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqen e saj te pare dy tituj per Interin:

“Sot Inter-Sassuolo. 70.000 dhe… Icardi. Shtyrja e San Siros dhe Maurito qe po kerkon golin e 100 me fanellen zikalter ne Serie A si dhe titullin e golashenuesit: ja celesat per te mos humbur trenin e Champions.”

“Prapaskena: Nyja Cancelo, Spalletti therret Florenzin.”

La Gazzetta dello Sport

E perditshmja tjeter italiane, Corriere dello Sport shkruan ne faqen e pare te saj:

“Sulm ndaj Sassuolos: Inter, 65.000 zikalter per Championsin. Objektivi: te fitohet me 6 gola diference per diferencen e golave me Lazion.”

Il Corriere dello Sport

Ndersa gazeta torineze, Tuttosport shkruan per ndeshjen e Interit:

“Inter hidhet ne sulm per Florenzin. Spalletti deshiron mbrojtesin e krahut te Romes qe eshte ne skadence kontrate ne 2019. Nderkohe sot ne San Siro kerkon pike per Champions kunder Sassuolos.”

La prima di Tuttosport

Te gjitha lajmet ne kete artikull, do te publikohen gjate dites ne inter.al.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.