Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2021

Scroll to top

Top

966 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Eto’o tek Chelsea, gjithcka e bere. Mungojne vizitat mjekesore dhe firma

SKY – Eto’o tek Chelsea, gjithcka e bere. Mungojne vizitat mjekesore dhe firma
Xhorxh Gellci

Gjithcka ka perfunduar: Samuel Eto’o shkon tek Chelsea, mungojne vetem detajet e fundit dhe firma. Sulmuesi kamerunas ka vendosur te transferohet ne ekipin e Mourinhos, ne Londer. Do t’i behet nje kontrate prej nje viti me 6 milion euro dhe bonus (mund te kete edhe opsion per rinovim). Ishte politika precize e klubit londinez, per te mos firmosur kontrata me te gjata se 1 vit per lojtaret mbi 30 vjec, sic ka shpjeguar Luca Marchetti per SkySport24. Ka ndikuar ne zgjedhjen e lojtarit, deshira e forte per t’u kthyer tek Mourinho, trajneri me te cilin ka fituar gjithcka ne MIlano dhe qe ka insistuar per ta patur perseri nen urdhrat e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.