Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 14, 2021

Scroll to top

Top

411 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Guarin, 2 jave dhe mbyllet gjithcka. Dalin dy emra te rinj, ndersa Lavezzi…

SKY – Guarin, 2 jave dhe mbyllet gjithcka. Dalin dy emra te rinj, ndersa Lavezzi…
Xhorxh Gellci

Janari eshte shume prane dhe shitja e Guarin gjithashtu. Dy jave, – shpjegon ne Sky Sport Andrea Paventi, – dhe do te mbyllet tratativa me Chelsea. Oferta eshte prej 15-16 milion euor dhe do te sherbejne per te financuar merkaton ne hyrje per nje blerje ne mesfushe dhe ne sulm. Gjithashtu ka edhe disa lojtare te tjere ne largim: Pereira, Kuzmanovic dhe Belfodil, te cilet gjithashtu do te sjellin para per merkaton. Sigurisht duhet te vleresohen kushtet fizike te Milito dhe Icardi, dhe ne baze te tyre do te vendoset nese do te duhen nderhyrje te tjera ne repartin e avancuar.

Nderkohe, ne linjen e dashur nga Thohir, qe tek Interi te merren te rinj per t’u vleresuar, ka dy lojtare te rinj qe ndiqen nga zikalterit: Schar (Basel) dhe Maher (PSV Eindhoven). Regulli eshte gjithmone i njejte: te shitet per te blere, dhe pastaj nga takimet me Branca dhe Ausilio ku do te kuptohet nese Thohir deshiron te ngreje nivelin e objektivave, do te vendoset nese do te ndiqet Lavezzi. Sepse sot te arrihet Europa eshte veshtire, por nje tjeter vjet pa Champions League do te ishte i papranueshem per klubin zikalter.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.