Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,084 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Ka shume entuziazem ne Pinzolo. Guarin eshte mire, ndersa Belfodil…

SKY – Ka shume entuziazem ne Pinzolo. Guarin eshte mire, ndersa Belfodil…
Xhorxh Gellci

Silvia Vallini, e derguara e Sky ne Pinzolo, ben permbledhjen e pregatitjes te Interit. Ja fjalet e saj: “Eshte rritur shume entuziazmi i tifozeve qe sot ne mengjes kane mbushur tribunat e stadiumit ‘La Pineta’ te Pinzolos. Ka shume duartrokitje, sidomos per Mazzarrin. Nje lojtar qe gjendet ne veshtiresi me stervitjet e veshtira mund te jete Belfodil. Algjeriani eshte duke ndjekur agjerimin, prandaj nuk ha dhe nuk pi para se te bjere dielli. Per kete motiv, eshte prezantuar i pari dje ne eventin e prezantimit te skuadres, sepse i duhej te largohej per te ngrene. Sapo mundet, para se te haje, pi shume uje per te luftuar hidratimin. Pastaj eshte edhe ceshtja Guarin. Sot ka marre pjese vetem ne pjesen atletike te stervitjes dhe nuk ka zhvilluar ndeshjen ne familje. Por ka thene se eshte mire dhe qe behej fjale vetem per nje goditje ne kembe.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.