Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

2,234 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Lavezzi, neser takim Inter-PSG? Diarra…

SKY – Lavezzi, neser takim Inter-PSG? Diarra…
Bujar Berishaj

Ne studiot e Sky Sport behet nje permbledhje sa i perket merkatos se Inter qe behet gjithmone dhe me e gjalle, duke prekur emrat e LavezziPodolski dhe Diarra.

Lavezzi – Kontrata e tij skadon ne 2016. Inter dhe Napoli enderrojne argjentinasin. Lavezzi eshte nje lojtar qe ka qene gjithmone i preferuar nga dirigjenca zikalter dhe qe tani gjendet para vendimit te lojtarit. Pas tij leviz edhe Valencia (ka zyrtarizuar ardhjen e Enzo Perez nga Benfica) se bashku me pronarin Peter Lim. Per lojtarin vullneti per tu kthyer ne Serie A dhe Itali ekziston sepse kampionati e ka fascinuar ate gjithmone. Mancini mund te jete nje element i rendesishem ne tratativat eventuale sepse statusi i tij nderkombetar mund te jete nje vlere shtese. Ne nivelet e kohes mund te mund te supozojme nje takim mes dirigjences italiane dhe asaj franceze ne Marrakech per te folur per Lavezzin dhe nje transferim te tij. Agjenti i tij ka leshuar sinjale te rendesishme ne muajt para merkatos.

Podolski – Per momentin problemi lidhet me te drejten e blerjes pas huazimit: 6 milione jane shume per Interin per momentin.

Diarra – Per kete situate, diskriminuese eshte statusi i lojtarit. Nese FIFA i jep te drejte lojtarit do te nenshkruaj menjehere kontraten, ne te kundert duhet negociuar me Lokomotiv Moskan.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.