Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

746 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Mazzarri, qendrimi i Morattit me i bute. Tani…

Sky – Mazzarri, qendrimi i Morattit me i bute. Tani…
Bujar Berishaj

“Nuk eshte momenti per nje ndryshim: ky eshte perfundimi i cili ka ardhur nga te gjithe ne shtepine e Inter. Lojtaret e shumte qe Mazzarri nuk ka ne dispozicion nuk e lejojne ate qe te shpreh me te miren e ekipit dhe si vazhdim, shoqeria te jap nje vleresim mbi punen e tij ne baze te rezultateve.”

“Te gjithe kane pritur qe Inter te jete ne nje pozite tjeter ne klasfikim, por lendimet e shume lojtareve e kane komplikuar edhe me shume kete situate tashme delikate. Ne kete moment, shoqeria njeh skuadren fal sakrifices konstante dhe unitetit rreth Mazzarrit, qe i ben fishkellimat nje padrejtesi ne syte e atyre qe duhet te vendosin: duke luajtur ne shtepi ashtu si ne transferte eshte e papranueshme, pa marr parasysh se kujt i adresohen fishkellimat. Ajo pjese e ambjentit qe eshte kunder Mazzarrit nuk shtyn per shkarkimin e tij, por deshiron qe te sqarohet pozicioni i teknikut.”

“Edhe pozicioni i Morattit tani eshte me i bute, edhe pas takimit te fundit me Thohir: ne takimin e djeshem, pervec te tjerash, eshte konfirmuar partneriteti mes Thohir dhe Moratti edhe pas doreheqjes se ketij te fundit. Per me shhume, nje zevendesim i Mazzarrit ne nje kohe te shkurter do te ishte e pavend nga ana ekonomike, sidomos ne kete kohe delikate.”

Kete thekson Silvia Vallini nga Sky.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.