Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

873 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “E duan Icardin ne Serie A? Ok, te paguajne 400 milione euro! Sa i perket klauzoles…”

Thohir: “E duan Icardin ne Serie A? Ok, te paguajne 400 milione euro! Sa i perket klauzoles…”
Bujar Berishaj

Erick Thohir kthehet te flas rreth Interit.

Nga Hotel Athlet Century i Xhakartes, presidenti Interit ka dhene nje interviste per mikrofonat e TopSkor duke u fokusuar te Mauro Icardi.

Ai ka shpjeguar situaten e kontrates se sulmuesit argjentinas duke thene: “Icardi ka nje klauzole prej 110 milione euro per klubet jashte Italise, kush e do duhet te flas me dirigjencen zikalter”.

Rreth zerave per nje rritje te klauzoles nga 110 milione ne 150 milione Thohir ka shtuar: “Per momentin nuk kemi ndermarre asgje me lojtarin”.

Ne fund, numri nje i Interit ka leshuar nje deklarate te rendesishme dhe te fuqishme sa i perket zerave te merkatos qe ditet e fundit flasin per nje interesim te Juventusit per kapitenin zikalter:

“Per klubet italiane, Icardi mund te vlej shume me shume. Nese dikush nga Serie A e do atehere Interi mund te kerkoj edhe 200, 300 por pse jo edhe 400 milione euro”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.