Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,433 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sports – Thohir ka zgjedhur Mancinin per nje arsye madhore. Pothuajse e kishin harruar…

Sky Sports – Thohir ka zgjedhur Mancinin per nje arsye madhore. Pothuajse e kishin harruar…
Inter Club Staff

Te gjithe mediat ne Itali dje dhe sot kane folur per ndryshimin ne pankinen e Interit: Mazzarri u largua dhe ne vendin e tij erdhi nje njohje e vjeter, pikerisht tranjeri qe riktheu Interin tek fitoret, Roberto Mancini.

Por cfare te rejash do te sjelli Roberto Mancini tek Interi? Sipas Sky, Erick Thohir e ka zgjedhur Roberto Mancinin me idete e qarta dhe me nje motiv shume te madh. Fabio Caressa e shpjegon kete gje te SkySports: “Do te shikoni se Mancini, si gjithmone, do te jete nje nder njerezit qe do te mbeshtese me shume te rinjte e Interit tek Primavera. Pothuajse te gjithe tranjeret qe kane kaluar, per perjashtim te Stramaccionit, e kane harruar ate, por Mancio eshte tranjeri i Interit qe ka bere te debutojne shume lojtare kur ishte tek Interi heren e pare, dhe eshte pikerisht ky motivi kryesor ose me sakte nje nga motivet kryesore se perse eshte zgjedhur ne krye te Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.