Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,194 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Penalltia? E pane te gjithe, por duhet te bejme me shume. Kam pergjegjesi dhe…”

Spalletti: “Penalltia? E pane te gjithe, por duhet te bejme me shume. Kam pergjegjesi dhe…”
Bujar Berishaj

Pas humbjes kunder Parmas, Luciano Spalletti eshte paraqitur para mikrofonave te Sky Sport.

Trajneri zikalter e ka komentuar ndeshjen e humbur duke bere nje analize per paraqitjen e lojtareve te tij.

“Lendimi i D’Ambrosio na krijon probleme. Se bashku me Asamoah jane te vetmit te gatshem per te marten. I kisha thene te bej kujdes”, e nis Spalletti.

“Duhej fituar ndeshja por nuk ka ndodhur dhe kur gjerat shkojne keq te ndodh edhe kjo. Kunder Tottenham mund te shohim Skriniar ne te djathte por eshte edhe hipoteza me tre me Mirandan”.

“Kur je Interi dhe ke dy humbje perfshire kete para publikut atehere behet e veshtire per arsyetime. Kam pergjegjesi dhe duhet te bejme me shume”, ka shtuar trajneri zikalter.

Pastaj ai pyetet edhe rreth penalltise: “Eshte shume e qarte. Shihet se Dimarco e prek topin me dore. Por duhet te bejme me shume per te treguar diferencen. Pastaj ne pjesen e dyte ishim pak ne konfuzion dhe ai top i humbur beri qe Dimarco te shenoj. Ishte i zoti”.

“Them qe nuk ishim te sakte por ishim edhe pafat. Pastaj per shembull nese fut Politanon ne loje te duket sikur nuk ia del. Duhet te jemi te perqendruar, nuk eshte se nuk e kemi pregaditur mire ndeshjen”, ka komentuar Spalletti.

“Nese 4 piket perfaqesojne paraqitjet? Duhet te jemi te zote te analizojne situaten ne menyre te duhur. Pastaj nese disa lojtar japin me pak nga sa munden atehere trajneri edhe mund te vihet ne diskutim”, e ka mbyllur Luciano.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.