Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,002 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sportmediaset – Vidic dhe Hernanes jashte. Obi dhe M’Vila ne mesfushe?

Sportmediaset – Vidic dhe Hernanes jashte. Obi dhe M’Vila ne mesfushe?
Bujar Berishaj

Derby afrohet dhe formacionet e Interit dhe Milanit kane nisur te marrin forme.

Sipas raporteve te Sportmediaset, Interi do te paraqitet me formacionin 4-3-1-2, me Ranocchia dhe Juan Jesus ne qender te mbrojtjes, kur tridenti i sulmit do te jete i perbere nga Palacio-Icardi dhe Kovacic prapa shpines se tyre. Palacio eshte favorit mbi Osvaldon.

Hernanes gjithnje e me shume duket se do te qendroj ne stol sepse nuk eshte rekuperuar akoma, kurse Guarin do te kthehet ne fushe nga minuta e 1-re pas disa kohesh: M’Vila, Obi dhe Kuzmanovic do te luftojne per dy fanellat tjera te titullarit.

INTER (4-3-1-2): Handanovic; Nagatomo, Ranocchia, Juan Jesus, Dodò; Guarin, M’Vila, Obi; Kovacic; Icardi, Palacio.

Ne pankine: Carrizo, Berni, Andreolli, Vidic, Mbaye, Krhin, Hernanes, Kuzmanovic, Osvaldo, Bonazzoli.

Trajner: Mancini.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.