Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,428 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Mancini provon mbrojtjen me tre. Jashtë Shaqiri?

GdS – Mancini provon mbrojtjen me tre. Jashtë Shaqiri?
Rinor Sopaj

Mbrojtja me tre: Ranocchia, Vidic dhe Juan Jesus, me shumë mundësi në krahë do të jenë D’Ambrosio dhe Nagatomo ndërsa Shaqiri jashtë, ashtu sic ndodhi edhe në Bentegodi. Roberto Mancini, sic thuhet në la Gazzetta dello Sport, do ta vlerësoj seriozisht mundësinë që ta filloj derbin me një rreshtim 3-4-1-2, duke e sakrifikuar zviceranin. “Është e vërtetë që Mancio shpesh herë ndryshon dicka në momentin e fundit, respektivisht nga stërvitjet e skuadrës – ndodhi kundër Veronas, kur skuadra stërvitjet i zhvillonte me tre mbrojtës ndërsa ndeshjen e filloi me katër -, por rreshtimi 3-4-1-2, do ta lejonte Hernanesin të luante si mesfushor ofansiv. Një rol të cilin e ka bërë mjaft mirë fundjavën e kaluar. D’Ambrosio është përpara Santon, i cili në ndeshjen e fundit ishte jashtë skuadrës për shkak të lodhjes”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.