Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

InterFiorentina

DEL FORMACIONI ZYRTAR: Inter-Fiorentina, finalja e Viareggio Cup

28/03/2018, 14:41 |

Nga Reggio Emilian e Viareggio, 290 dite pasi zikalterit u shpallen Kampione Italie per here te tete ne historine e tyre, Primavera e Stefano Vecchit perballet perseri me Fiorentinen ne finale dhe ne loje eshte nje trof tjeter: Kupa e … Read More

Spalletti: “Skuadra eshte e bashkuar. Lojtaret ndjejne perkrahjen e tifozeve, eshte rruga e duhur”

21/08/2017, 9:37 |

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti ka folur per mikrofonat e Sky Sport mbreme pas ndeshjes se pare te kampionatit te cilet e fitoj skuadra e tij me rezultat 3-0.

Keto ishin fjalet e teknikut toskan:

Inter, dyshim te madh ne mbrojtje: Miranda me ke? Ne mesfushe jashte nje prej Banega, Brozo apo Kondo…

26/11/2016, 13:37 |

Pas nje stervitjeje te shkurter ne palester dje, sot Pioli rikthehet te flase me skuadren ne prag te ndeshjes delikate me Fiorentinen te henen ne darke.

Shpresa eshte qe te rekuperohet edhe Palacio. La Gazzetta dello … Read More

Pioli nuk eshte dakort dhe ngre zerin: te gjithe te detyruar te shohin videot e ndeshjes!

26/11/2016, 12:05 |

Edicioni i perditshem i Gazzetta dello Sport, shpjegon se si Stefano Pioli nuk e ka mare mire humbjen ne Europa League, aq shume sa i ka treguar te gjiteh skuadres videon me te gjithe gabimet e bera dhe … Read More

Gazzetta dello Sport – Inter, vjen macja e zeze Fiorentina: kater humbje radhazi

26/11/2016, 0:22 |

Gazzetta dello Sport evidencon momentin e veshtire te Interit dhe shpjegon se si ne Meazza nuk mund te vinte kundershtar me i veshtire se Fiorentina, qe ne kater ndeshjet e fundit kunder zikalterve ka fituar gjithmone:

“Nuk mund te kishte … Read More

Guarin: “Jam i qete dhe ndjej besimin e tranjerit. Shiriti i Kapitenit…”

01/03/2015, 21:50 |

I intervistuar per InterChannel, Fredy Guarin ka komentuar keshtu paraqitjen e skuadres.

Keto jane fjalet e tij: “Kemi qene pak te lodhur, Fiorentina ka shfrytezuar me mire se sa ne shanset e paraqitura, por edhe ne … Read More

Inter-Fiorentina, formaconi i mundshem: Santon pushim? Ndersa Shaqiri dhe Kovacic…

01/03/2015, 16:00 |

Interi vjen ne ndeshjen me Fiorentinen me shume dyshime: Shume lojtare kane ndeshje rradhazi qe aktivizohen, dhe po rrezikojne nje demtim.

Roberto Mancini do i kerkoje te tijeve qe te bejne sforcon e fundit per te … Read More