Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Meazza

Repubblica – Inter, ne San Siro eshte rikthyer ‘Bepi tromba’: ja kush eshte Giuseppe Ricciardi

19/04/2018, 17:36 |

Sot do ju tregojme nje histori teper te bukur per rikthimin e nje njeriu teper te vecante ne Meazza pas shume vitesh. 

Per kete gje ka shkruar e perditshmja italiane ‘La Repubblica’ dhe ka te beje me nje njeri dhe … Read More

#110Inter – San Siro, “La Scala” e futbollit

02/03/2018, 19:39 |

Është e pamundur, që duke u afruar pranë stadiumit San Siro, të mos ndihesh i mrekulluar përpara asaj që duket si një “anije kozmike që ka zbarkuar në periferi të Milanos”, siç përcaktohet nga një gazetë të rëndësishme britanike. Dhe … Read More

#110Inter – Më i madhi i të gjitha kohrave

31/12/2017, 11:29 |

“Ai është Giuseppe Meazza, vjen nga ekipi i të rinjve dhe sot do startojë nga fillimi”. Mbase këto nuk kanë qënë fjalët ekzakte, po duhet të ketë qënë kështu fjalia e trajnerit Árpád Weisz në dhomat e tronditura … Read More

Inter, Meazza rikthehet te jete fortese. Zhang Jindong nje hajmali e gjalle. Terheqje veshi per Gabigol…

22/12/2016, 11:53 |

Mund te jete thjesht mbyllje cikli, por kur Interi eshte ne mes, me mire ta marim me qetesi dhe pa shume eufori.

Nga humbja ne ndeshjen e fundit te vitit te kaluar pikerisht ndaj Lazios deri … Read More

Stadiumi ‘Meazza’ behet nje stadium me pese yje! Ndryshime te jashtezakonshme…

27/05/2016, 12:06 |

Stadiumi Meazza ne Milano, fale punimeve inovative qe kane nisur qe ne 2012 dhe nje investimi te barabarte me 32.5 milione euro, eshte me ne fund nje impiant me 5 yje dhe vjen ne nje forme ndricuese ne … Read More

Drejt Inter-Empoli: Dy ndryshime ne krahasim me Genoan! Vidic dhe Santon ne vend te…

29/05/2015, 12:20 |

Interi eshte ne pritje te ndeshjes se fundit te sezonit e do te kerkoje me sezben nje fitore per tifozet e saj.

Te dielen ne Meazza do te vije skuadra simpatike e Empolit. Ne kete perballje, … Read More

Stadiumi, lind ideja e re e Thohir. Ja si do te transformohet Meazza!

20/09/2014, 15:09 |

Duke pritur takimin e javes se ardhshme ndermjet Erick Thohir dhe Barbara Berlusconi, Interi i ka idete e qarta per shtepine e tifozeve te saj: Projekti i transformimit te Meazzes do te kushtoje disa milione euro, por do … Read More