Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

791 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Te dhena te pameshirshme: asnjehere kaq keq nga 1975, gola te pranuar ne 5 ndeshjet e fundit. Paradoksi eshte…

Te dhena te pameshirshme: asnjehere kaq keq nga 1975, gola te pranuar ne 5 ndeshjet e fundit. Paradoksi eshte…
Bujar Berishaj

Disa te thena qe vijne sot nga Sky Sport deshmojne ato qe jane problemet aktuale te Interit: rendimenti i brendshem dhe mbrojtja, qe nuk eshte ne gjendje te mbaj porten e paprekur.

Inter ka pranuar gjithmone gol ne 5 ndeshjet e fundit, gola qe kane kushtuar me humbje te renda ne kampionat dhe mbi te gjithe eliminim ne Europa League.

Ne menyre paradokslae rendimenti ne transferte eshte permiresuar shume: ne 7 ndeshjet e fundit, vetem 1 humbje, 3 fitore dhe 3 barazime.

Ne krahasim me sezonin e kaluar, Interi deri tani ka 7 pike me pak. Inter nuk ishte kurre kaq keq ne kampionat qe nga sezoni 1974/75.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.