Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,593 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir: “Asnje emer per te mos zhgenjyer. Mazzarri e njeh projektin. Kam frike se…”

Thohir: “Asnje emer per te mos zhgenjyer. Mazzarri e njeh projektin. Kam frike se…”
Xhorxh Gellci

Erick Thohir kthehet te flase per merkaton dhe e ben perseri nga Indonezia. Numri 1 zikalter, ne nje interviste video per Republika, ka shpjeguar pse nuk deshiron te permende emra:

Nuk dua te permend emra, sepse nese tratativa nuk perfundon me sukses, tifozet do te zhgenjeheshin. Eshte me mire te kemi nje projekt ne mendje: trajneri e njeh, drejtori sportiv e njeh. Kjo eshte filozofia ime.

Ajo qe e shqeteson Thohir eshte mundesite e uleta per ambjentimin e lojtareve te rinj, duke pare muajt e pakte deri ne fund te sezonit: “Merkatoja e janarit zgjat pak. Nje lojtar i ri duhet te pershtatet me nje trajner te ri, me nje sistem te ri, dhe nuk ka garanci qe kjo do te ndodhe. Kjo eshte frika ime.

Megjithate, Thohir e ka pranuar qe skuadra ka nevoje per perforcime dhe ka siguruar qe Interi do te levize ne merkato, tani ose ne qershor, ne baze te mundesive.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags