Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,442 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thohir i qarte me Ausilion: Huazime gratis ose vetem rroga e paguar? Kurre me!

Thohir i qarte me Ausilion: Huazime gratis ose vetem rroga e paguar? Kurre me!
Inter Club Staff

Autofinancim po, dhurata jo. Ose se paku, jo me. Piero Ausilio eshte shume aktiv ne kete periudhe dhe Thohir i ka bere disa gjera te qarta.

Drejtuesi Teknik i Interit ka takuar shume prokuratore dhe operatore merkatoje keto kohe, dhe ka theksuar nje koncept shume te thjeshte por deciziv: “Nga ky vit Interi nuk ka me ndermend te jape lojtaret e saj ne huazim te thjeshte falas, ose me vetem rrogen e paguar.”

Inputi ka ardhur nga Giacarta dhe natyrisht qe drejtori teknik i Interit duhet ti bindet sepse per shume lojtare te cilet kane cilesi te caktuara, Interi sduhet ti fale per nje sezon por te mundohet qe te vleresoje kartonin e tyre(Bardi, Mbaye, Ducnan mbi te gjithe). Keshtu e shpjegon Corriere dello Sport kete strategji te Interit e cila ne pamje te pare duket mese e drejte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.