Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,256 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TMW – Genoa, Mattia Perin është i sakrifikueshëm.

TMW – Genoa, Mattia Perin është i sakrifikueshëm.
Rinor Sopaj

Është një nga portierët e rinjë më interesantë në Itali. Mattia Perin u shpall i pashitshëm në afatin kalimtar të Janarit nga kryesia e Genoas: rritja e Eugenio Lamanna, sic raporton tuttomercatoweb.com, i ka dhënë shtytje presidentit Preziosi që ta fus Perin në merkato, tashmë ai është i gatshëm për t’i dëgjuar ofertat për portierin i cili tashmë është pjesë e kombëtares italiane, që pastaj të fitojë para nga largimi i tij dhe të mbështetet tek i shumëpërfoluri Lamanna. Tek Interi, Perin gjithmonë ka qenë i pëlqyer, dhe në qoftë se Handanovic do të largohet, në radarin zikaltër gjithmonë ka qenë prezent ish-portieri i Pescaras. Genoa për të kërkon 10 milion euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.