Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,713 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CorSera – Tifozet e Milanit ziliqare ndaj Interi: ka shpenzuar 4 here me shume se Milani i tyre…

CorSera – Tifozet e Milanit ziliqare ndaj Interi: ka shpenzuar 4 here me shume se Milani i tyre…
Inter Club Staff

Interi dhe Milani, rival prej nje jete ne fushe por edhe ne merkato.

“Populli Milanist po provon nje nderthurje ndjenjash ndermjet zhgenjimit dhe inatit pas nje merkatoje pa asnje blerje te madhe”. Keshtu shkruan Corriere della Sera dhe kujton se Galliani, ka bere merkato vetem me 15 milionet qe i ka dhe Roma nga shitja e El Shaarawy.

Pavarsisht objektivave fillestare qe dukeshin shume interesante (Pjaca per shembull), ne markato nuk u be asgje e rendesishme. Problemi? “As Fininvest, as kinezet nuk e kane ndezur merkaton, sepse asnjera pale nuk kishte siguri per te ardhmen dhe Milani mbeti ne vend numero. Morali? Tifozet e Milanit shikojne me nje zili te pamase kushurinjte Interist te cilet edhe me Fari Play Financiar perballe kane shpenzuar kater here me shume se ata (105 milione vs 26 milione euro).  Ne Janar thone kinezet e kuqezinjve do te kete merkato te madhe, por asnjehere nuk ka ndodhur qe ne dimer te blihen emra te medhenj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.