Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Italia

Itali-Argjentine, FORMACIONET ZYRTARE: Jashte Candreva! Lautaro Martinez…

23/03/2018, 21:17 |

Vetem pas pak, ne oren 20:45 do te perballet ne fushen e lojes ne nje miqesore Argjentina dhe Italia.

Ne kete sfide miqesore qe do te luhet ne Manchester ndermejt amerikano latineve dhe te kalterve, nuk do te jete nga … Read More

Hollande-Itali: interisti Eder me i miri ne fushe. Gagliardini super gjithashtu, D’Ambrosio…

29/03/2017, 10:14 |

Ka qene sulmuesi i Interit, Eder me noten 7, me i miri ne fushe per Italine dje ne suksesin ndaj Hollandes ne fushen e ketyre te fundit.

Sulmuesi zikalter, edhe ne kete rast, ka treguar se … Read More

La Gazzetta dello Sport promovon Eder: “Ndeshje prej 6,5! I shkreti, kur duhej te…”

07/10/2016, 9:51 |

Paraqitja e Eder kunder Spanjes ka bindur La Gazzetta dello Sport.

Per te perditshmen Italiane, lojtari zikalter i kombetares se kalter ka merituar nje 6,5 si note, frut edhe i penalltise se barazimit te fituar pikerisht … Read More

FOTO – Drejt Itali-Spanje. Ventura ka zgjedhur: Vetem nje Interist ne formacion!

05/10/2016, 10:33 |

Giampiero Ventura duket se e ka te qarte ne mendje formacionin qe do te hedhe ne fushe kunder Spanjes.

Kete gje e tregon me nje grafik Premium Sport, e cila thote se formacioni i Italise do … Read More

Inter, Suning ka vene ne shenjester disa talente te rinj Italian. Bernardeschi, Perin, Berardi dhe…

05/09/2016, 10:40 |

Njezet e shtate milione euro te shpenzuara per Made in Italy: keshtu u paraqit Suning ne Serie A, duke vene ne pjate 22 milione per Candreva dhe 5 per Caprari, lojtari 23 vjecar qe po shkelqen tek Pescara … Read More

Gazzetta – Italia, Eder ishte me i miri ne fushe. Candreva? Nje tren i vertete…

02/09/2016, 10:59 |

Sipas notave te Gazzetta dello Sport, ka qene Interisti Eder (vota 6,5) me i miri ne fushe nga lojtaret e kombetares Italiane ne ndeshjen e djeshme miqesore ndaj Frances ku ka debutuar dhe tekniku i ri Ventura.

Gazzetta – Te gjithe te cmendur per Bonazzolin: Pas ndeshjes se pare me Interin, tashme vjen…

05/11/2014, 20:42 |

Nje surprize e bukur per Federico Bonazzolin, talentin 17 vjecar Italian te Interit, qe luan per zikalerit qe nga mosha 6 vjecare.

Gjate dites se sotme tek Interi ka ardhur nje fax i gezueshem: Bonazzoli eshte … Read More

U21 Itali-Serbi: Gjysma e futbollisteve tek Italia nga Interi! Ja notat e tyre…

06/09/2014, 15:33 |

Italia Under 21 e Gigi di Biagio mund Serbine e cila shkoi edhe ne avantazh 2-0, por Italianet e vegjel e kthyen kete rezultat.

Nisja e lojes nga lojtaret Italian ishte shume zhgenjyes por ata fshine … Read More

Italia, grumbullohen Ranocchia dhe Osvaldo. Balotelli jashte…

30/08/2014, 23:07 |

Grumbullimi i pare i teknikut te ri te kombetares, Antonio Conte: ne vixhilje te ndeshjeve me Holanden dhe Norvegjine, ish-tekniku i Juentusit ka grumbulluar 27 lojtar, mes te cileve edhe zikalterit Andrea Ranocchia dhe Pablo Osvaldo. Mungon Mario … Read More

11 Fantastiket e Kombetares Italiane: Me te fortet e te gjitha koherave! Natyrisht Interistet…

26/06/2014, 16:42 |

Boterori mbaroi per Italianet dhe tani pritet te nise nje cikel i ri per azurret. Formacioni i ri duhet te jete i guximshem, te kete talent dhe shpirt skuadre. Por nese tekniku i ardhshem Italian do te perdorte … Read More

Ranocchia: “Natyrisht qe jam i deshperuar, por…”

14/06/2014, 13:57 |

I intervistuar nga gazetari Matteo Barzaghi per Sky Sport, mbrojtesi i Interit Andrea Ranocchia foli per lamtumiren e tij ne endrren e te qenit pjese e Kupes se Botes, pasi ishte pershire ne mesin e 24 lojtareve ne … Read More

Te grumbulluarit U21, sa shume Inter: Longo plus pese lojtare te tjere zikalter!

06/08/2013, 23:35 |

Fillon era Gigi Di Biagio tek pankina e Italise U21. Tranjeri i ri i azurreve te vegjel ka grumbulluar 24 lojtare per ndeshjen e pare, qe ne fakt do te jete nje miqesore kunder Sllovenise ne program per … Read More