Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,065 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Curva Nord tallet me Buffon ne momentin e penalltise gjate Inter-Cagliari dhe kendon…

VIDEO  – Curva Nord tallet me Buffon ne momentin e penalltise gjate Inter-Cagliari dhe kendon…
Inter Club Staff

Ne historine e futbollit ka ndodhur shpesh here qe deklarata te bera perpara ndonje ndeshje apo pas nje ndeshje te hyjne pergjithmone ne histori. 

Askush nuk do te harroje per shembull konferencen per shtyp te Mourinhos me Prostitucionin Intelektual, per drejtuesin e Catanias Monaco, apo pse jo, edhe prezantimin e tij tek Chelsea kur tha “Une jam The Special One“.

Por ka edhe intervista ne futboll qe do te hyjne ne histori sepse gjerat qe jane thene perpara mikrofonave jane qesharake, pikerisht si intervista e Buffon pas ndeshjes ndaj Real Madrid kur e quajti arbitrin “te pashpirt” dhe beri deklarata ndaj tij te tipit “Ai nuk ka nje zemer por nje kosh plehrash ne vend te zemres”, “Nuk e di si ja beri zemra te jepte nje penallti te tille ne minuten e fundit”, “Ai nuk eshte njeri por nje kafshe, sepse kafshet nuk kane ndjenja” e gjera si keto.

Ka dite tashme qe Buffon eshte bere objekt talljesh ne rrjete sociale per keto deklarata, por vulen gjithckaje ja ka vene dje Curva Nord.

Ne momentin kur arbitri i ndeshjes Pasqua shkoi te shikonte pamjet me VAR per nje penallti te dyshuar ne zonen e Cagliarit ne favor te Interit, ai u kthye me vendimin per te mos dhene penallti por goditje kendi.

Pikerisht ne kete moment ka shperthyer nje kor teper gazmor nga Curva Nord qe filloi te kendonte: “Insensibile, Insensibile, Insensibile…” qe ne shqip do te thote “O i pashpirt, i pa shpirt, i pa shpirt…”. 

Per me shume po leme pamjet te flasin ne videot me poshte:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.