Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,450 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Ja super karikimi qe i beri Walter Zenga skuadres se tij perpara pjeses se dyte!

Inter Club Staff

Interi dje deshtoi perpara 70.000 tifozeve te saj ne San Siro, duke pesuar nje humbje zhgenjyese ndaj Sassuolos. 

Zikatlerit dje humben me rezultatin 1-2 kur te gjithe prisnin nje fitore te tyre.

Ajo qe pritej te ishte nje feste, u kthye ne nje zhgenjim dhe makth.

Por vetem kaq, vetem dje deri me diten e sotme ne oren 17:00, sepse ajo ore shenoi zyrtarisht futjen e Interit perseri ne gare per nje vend ne Champions Leaguen e ardhsheme.

Lazio barazoi me Crotonen nje ndshje ku kaloi ne avantazh 1-0, e pa qe ti kthehej rezultati ne 2-1 dhe ne fund arriti ta barazonte madje duke rrezikuar edhe ta fitonte.

Tifozet zikalter falenderojne keshtu idhullin e tyre qe sot eshte tranjer i Crotones, Walter Zenga.

Ka qene pikerisht Zenga arkitekti i dy pikeve te humbura te Lazios sot qe sollen si pasoje futjen e Interit ne gare.

Sky Sport sot, ka publikuar disa pamje me te vertete emocionuese te Zenges qe uleret ne tunelin e ndeshjes teksa lojtaret e tij po dalin per te luajtur nje pjese te dyte emocionuese:

“Le te japim gjithcka cfare kemi, forca. Te shkojme te luftojme. Te shkojme te luftojme, forcaa” – degjohen te uleriturat e Zenges per te tijet.

Per me shume, mund te shikoni videon me poshte:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags