Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,480 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

VIDEO – Plas ne Argjentine! Te gjithe tifozet kunder Sampaolit dhe Higuain: “Derr i ndyre, te ishte Icardi…”

VIDEO – Plas ne Argjentine! Te gjithe tifozet kunder Sampaolit dhe Higuain: “Derr i ndyre, te ishte Icardi…”
Inter Club Staff

Ka qene e pabesueshme humbja e turpshme dje e Argjentines ndaj Spanjes me rezultatin e tenistik 6-1. 

Ishte nje rezultat i pamendueshem deri perpara ndeshjes sepse ne syte e te gjitheve, sepse Argjentina vlen Spanjen si emra por edhe per pritshmeri.

Por aq e turpshme sa ishte edhe humbja e amerikano latineve, ishte edhe rasti i humbur nga Higuain pothuajse me porte bosh ne pjesen e pare kur rezultati nuk ishte ende i thelle dhe gjerat me siguri, me nje gol te sulmuesit te Juventusit, mund te kishin shkuar disi ndryshe.

Sic mund ta shikoni tek video ne fund te ketij artikulli, Higuain sherbehet mjaft mire nga krahu i djathte i sulmit ne nje pozicion ideal ku ishte me e veshtire ta nxirje jashte se sa ta beje gol, por ish-sulmuesi i Napolit e gjuajti siper traut te portes.

Humbja e Argjentines me rezultatin 6-1 ka bere qe tifozet e argjentines te shperthejne neper rrjete sociale kunder teknikut Sampaoli per shkak te zgjedhjeve te tij dhe Higuain, nje lojtar jo i dashur nga tifozet sepse tani ai njihet ne argjentine si “humbesi i finaleve”. Ky epitet i ka ardhur sepse ai ka pasur raste per shenim ne finalet e Argjentines vitet e fundit, por qe nuk ka arritur asnjehere te tregohet eficent.

Ne Twitter nuk kane munguar as te sharat per te, duke i kujtuar edhe zgjedhjen e Sampaolit qe e merr ne kombetare perpara Icardit.

“Si ka mundesi qe nje derr i ketyre permasave te arrije te grumbullohet ne kombetare perpara Icardit?” – pyet veten ne Twitter njeri prej tifozeve te argjentines.

Inati i tifozeve nuk eshte ndalur, ne fundin e ndeshjes kane shkruar edhe te tjere ku rrjeti social Twitter eshte plot me ofendime per teknikun e Argjentines dhe sulmuesin e Juventusit.

“Sampaoli, akoma nuk e ke kuptuar qe ky derr i shendoshe nuk ben asnje pune pervec se na humb ndeshjet? Icardi do e kishte bere me sy mbyllur…” – thote dikush tjeter.

Por tekniku i Argjentines nuk duket i lekundur. Ai pati thene perpara ndeshjes ndaj Spanjes se per Icardin eshte teper e veshtire te grumbullohet sepse perpara tij ka futbolliste teper te talentuar, duke ju referuar edhe Higuain.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.