Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

586 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vidic i fiton zemrat te gjitheve: Ka pamjen e duhur dhe te kujton…

Vidic i fiton zemrat te gjitheve: Ka pamjen e duhur dhe te kujton…
Inter Club Staff

Nemanja Vidic i ka fituar zemrat te gjitheve.

Mbrojtesi Serb u prezantua dje me nje koference per shtyp dhe ka treguar menjehere qe di te thote fjalet e duhura ne rrethana te ndryshme. Asnje leter me fjale te vendosura me pare, por fraza te ftohta, spontane dhe te kujdesshme. Te njejtat te dhena qe tregon edhe ne fushen e futbollit.

Andrea Elefante nga faqet e Gazzetta dello Sport i kushton nje shkrim te rendesishem dhe simpatik duke e krahasuar me nje nga legjendat e Interit: Dejan Stankovic. “Ata ken te njejten menyre te te parit direkt ne sy dhe nderkohe qe flasin trasmetojne qetesi dhe vendosmeri, te njejten gje si ne fushen e lojes. Karakteri nuk i mungon madje ka edhe karizme lideri. Ka fytyren e Kapitenit por nuk do ta kete ai shiritin e Kapitenit. Ate do ta kete Andrea Ranocchia.” – perfundon Elefante.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.