Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Vidic

Vidic: “Kam mbetur i shokuar nga rivaliteti ndermjet Interit dhe Juventusit. Mbaj mend…”

10/03/2018, 12:35 |

Ish-mbrojtesi i Manchester United dhe Interit, Nemanja Vidic ka folur per rivalitetet qe ka hasur ne eksperiencat e tij ne Mbreterine e Bashkuar por edhe ne Itali, ku mbrojtesi serb luajti per nje sezon me Interin.

Per mikrofonat e Daily … Read More

TS – Mbrojtja, afrimet dhe lamtumirat: emrat e revolucionit.

26/03/2015, 12:02 |

Mbrojtja, do të ketë revolucion! Nuk ka dyshime për Tuttosport, do të ketë ndryshime të mëdha nga Mancini në repartin i cili ka mbetur prapa, i cili përfundoi shpesh në tavolinën e fajtorit këtë sezon. “Tashmë vec është transferuar … Read More

Gjykata sportive, Inter-Parma, dy lojtare te denuar per ndeshjen e radhes…

23/03/2015, 22:05 |

Ne te nesermen e humbjes ne Genova ne fushen e Sampdorias, Interi duhet te perballet edhe me sanksionet e gjykates sportive te Federates Italiane te futbollit.

Asnje gjobe kete jave per klubim, por ne sfiden e … Read More

Rishikim, Napoli – Inter, Mancini nuk rrezikon dhe i dërgon në fushë titullarët. Ranocchia do ta sheh përsëri “vendin e krimit”.

08/03/2015, 10:40 |

Interi, në kampionat, nuk fiton në Napoli që nga sezoni i largët 1997-98, atëherë kur flitej për Ronaldon, Ceccarini dhe Iuliano. Me 18 tetor 1997, Galante dhe Winter do ta vendosnin ndeshjen Napoli – Inter 0-2. Pastaj, pas … Read More

Rishikim Inter – Celtic, dy dyshime për Mancinin: Hernanes – Kuzmanovic dhe D’Ambrosio – Campagnaro. Shaqiri është.

26/02/2015, 11:54 |

Obiektivi: kualifikimi në të tetat e finales. Një detyrë e cila u komplikua pas shënimit te golit të barazimit nga Guidetti, në Glasgow një javë më parë. Alarmi i ndezur tek Inter: kundër Celtic nuk mund të bësh … Read More

Mancini në konferencë: “Vidic dhe Mateo mirë. Icardi si Tevez? Do të mund të luanin bashkë”.

24/02/2015, 10:40 |

U ndal pak frymëmarrja, por fitorja erdhi. Interi merr tri pikë të rëndësishmë në një stadium ku kishte kohë që nuk kishte fituar. Në Cagliari zikaltërit fituan falë golave të Mateo Kovacic dhe Mauro Icardi, njerëzit që përfaqësojnë … Read More

Sky – Te Dielen rikthehen dy lojtare ne urdhrat e Mancinit: Me ne fund lajme te mira!

09/02/2015, 21:59 |

Etapa e rradhes eshte Bergamo dhe Interi do te shkoje me 3 pike me shume ne klasifikim, me ato te fituara ndaj Palaermos dhe mesa duket edhe emergjenca ne mbrojtje po zhduket.

Campagnaro dje ka luajtur … Read More

Mbrojtja, nje problem pas tjetrit: Vidic nuk stervitet sepse…

06/02/2015, 18:47 |

Nemanja Vidic nuk eshte stervitur sot per nje problem te vogel ne kembe, problem per te cilin nuk kishte luajtur as me Napolin.

Kete gje tregon Matteo Spaziante per Libero. Te tjera probleme keshtu per Roberto … Read More

Drejt Chievos: Vidic eshte gati, Dodo ne rrezik. Hernanes jashte dhe eshte Obi qe…

12/12/2014, 16:26 |

Interi, pas barazimit 0-0 ndaj Qarabag, eshte rikthyer ne Milano gjate nates.

Nga sot, grupi ka filluar punen per ndeshjen e ardhshme ndaj Chievos qe do te luhet te henen ne darke. Eshte per tu pare … Read More

Nga Anglia te sigurte: “Ka marveshje, Vidic rikthehet tek Manchester United. Por asnje…”

10/12/2014, 23:59 |

Nuk u nis me skuadren ne Azerbazhan sepse eshte me temperature, por prej kohesh – dhe qe ne kohen kur ishte Mazzarri ne pankinen e Interit – flitej, dhe zerat u shtuan pas disa gabimeve te tij, se … Read More

Vidic rikthehet me Udinesen: Titullar? Nderkohe rekuperohen edhe dy lojtare por ka mister…

02/12/2014, 21:42 |

Dite pushimi sot ne shtepine Interi por nga neser do te fillohet te mendohet seriozisht per sfiden ndaj Udineses, ekip i cili drejtohet nga nje tranjer shume i dashur per Interistat, nga Andrea Stramaccioni.

Ne ndeshjen … Read More

Tani do te kerkohet qe te rekuperohen te demtuarit. Shqeteson shume Hernanes…

01/12/2014, 17:48 |

Jave e lire nga impanjimet ne mesjave e keshtu qe Mancini do te kete nje jave te tere ne dispozicion qe te riktheje skuadren ne gjendjen me te mire fizike.

Gjeja e pare ne axhende eshte … Read More

Gazzetta – Hernanes do te jete jashte per nje kohe te papercaktuar. Ai ka probleme ne…

30/11/2014, 14:38 |

Infermieria zikalter vazhdon te mbaje ne tension tifozet dhe teknikun e Interit.

Kunder Romes Interit do i duhet te heqe dore nga dy lojtare shume te rendesishem: Nemanja Vidic ka qendruar ne Milano dhe gjithashtu braziliani … Read More

Çmenduria e mediave Angleze: “Vidic do te rikthehet tek United ne Janar. Per te eshte gati…”

08/11/2014, 15:15 |

Lajmi eshte pikerisht nga ata te pabesueshmit dhe eshte nxjerre ne oret e para te dites se sotme nga Daily Express.

Duket pak a shume si ‘fantacalcio’, ja cfare shkruan DE: “Nemanja Vidic eshte gati … Read More