Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

876 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vidic: “Kam mbetur i shokuar nga rivaliteti ndermjet Interit dhe Juventusit. Mbaj mend…”

Vidic: “Kam mbetur i shokuar nga rivaliteti ndermjet Interit dhe Juventusit. Mbaj mend…”
Inter Club Staff

Ish-mbrojtesi i Manchester United dhe Interit, Nemanja Vidic ka folur per rivalitetet qe ka hasur ne eksperiencat e tij ne Mbreterine e Bashkuar por edhe ne Itali, ku mbrojtesi serb luajti per nje sezon me Interin.

Per mikrofonat e Daily Star, serbi ka folur per sfiden e madhe te sotme ndermjet Manchester United dhe Liverpool.

Keto kane qene fjalet e tij:

“Nuk eshte thjesht nje rivalitet ndermjet dy klubesh, por ndermjet dy qytetesh mbi te gjitha. Ekziston qe prej kohes se kanalit te anijeve.”

“Eshte pak a shume si ndjesia qe kam provuar kur isha tek Interi ne Milano. Kam mbetur i shokuar nga fakti qe nje Inter-Juventus ishte shume me ndjere se nje derby Inter-Milan.”

“E quajne derby i Italise jo me kot, sepse ka nje rivalitet shume te forte. Si atmosfera dhe presioni perpara asaj ndeshje, rralle se gjen.”

“Mund te ndodhe qe ndonje lojtar i Interit te kaloje tek Milani apo e kunderta, ok. Por nese ndodh qe te kaloje nga Interi tek Juventusi apo nga Juventusi tek Interi, eshte fundi i botes atje…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.