Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

6,736 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, arrijne lojtaret e rinj: ja si ndryshon formacioni

Inter, arrijne lojtaret e rinj: ja si ndryshon formacioni
Bujar Berishaj

Goditja e fundit zikalter ne kete merkato te dimrit nuk ka ardhur.

Kane ardhur kater lojtar me cilesi qe nuk vihen ne dyshim si Shaqiri, Podolski, Brozovic dhe Santon, por nuk eshte arritur te merret nje regista, dhe as nje mbrojtes, te domosdoshem ne kete Inter qe markon keq, (shume gabime ne mbrojtje), vrapon pak dhe reagon keq. Mancini duhet te bej dicka, mbi te gjitha ne planin atletik e taktik.

Tani qe ne shtepi eshte kthyer Santon, mbetet te shihet nese Mancini do e vendos menjehere si mbrojtes te majte. Duhet nje menjanim. Skuadra eshte modeluar dhe studiuar sipas karakteristikave te individeve dhe jo anasjelltas. Inter ka nevoje per nje mbulim te dyfishte me me shume mbrojtje dhe filter ne mesfushe. Do te ndryshoj dicka Mancini kunder Napolit, ne Kupen e Italise. Te shohim

Ky eshte formacioni i mundshem i Inter me blerjet e reja:

Formazione-inter-

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.