Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

411 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Zanetti: “Thohir kerkon te perhape marken Inter, une do te jem ambasadori. Por duhet te qendroj prane skuadres”

Zanetti: “Thohir kerkon te perhape marken Inter, une do te jem ambasadori. Por duhet te qendroj prane skuadres”
Ardi Deda

Ne nje interviste te dhene per mikrofonat e Olè, Javier Zanetti, zevendes president i Interit, ka folur per rolin qe do te mbuloje ne muajt e ardhshem per klubin zikalter, duke shpjeguar edhe qellimet e Erick Thohir, gati per te perhapur marken Inter ne pjese te caktuara te globit. Ja dhe fjalet e Pupi: “Nga njera ane presidenti i ri i Interit, Erick Thohir, kerkon te perhape marken ne Kine, Japoni, Indonezi, Singapor, Australi, dhe une do te jem ambasador. Por duhet te qendroj prane skuadres, mbi te gjitha per ti shpjeguar te rinjve se cfare do te thote te veshesh fanellen e ketij klubi”.

Me pas, ne fund, flitet per Lionel Messi: “Ka patur nje nisje fenomenale te Boterorit, me pas skuadra ka ndryshuar menyren e te luajturit dhe, sic ka thene Sabella, eshte dashur te sakrifikohet, Dhe ne fund nuk eshte futur ne histori per 10 centimetra. Ja perse me duket e padrejte ta kritikojme: per mua eshte me i miri dhe po e tregon prej disa vitesh. Jemi krenare qe na perfaqeson ai ne bote: tani eshte ambasadori yne i madh”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.