Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

javier zanetti

Zanetti: “Do te kete te reja ne merkato. Suning eshte ketu vetem prej 2 muaj. Banega me personalitet. Icardi…”

26/08/2016, 14:55 |

“Ne mendjen time Interi duhet te jete protagonist ne EL. E ka fituar disa here dhe duam te jemi protagonist, shpresojme ta bejme. Merkato? Do te kete te reja, te shohim. E vetmja gje qe mund te them … Read More

Zanetti: “Icardi nuk do të shkojë në Rio, Sunning nuk do. Alario? Jo tani. E ardhmja ime…”

06/07/2016, 9:34 |

Javier Zanetti, ka folur për telvizionin argjentinas TyC Sports. Shumë tema të trajtuara, nga kombëtarja tek Interi dhe kapiteni Mauro Icardi. Ja fjalët e tij: “Icardi nuk do të jetë në dispozicion të Argjentinës për Lojërat Olimpike në … Read More

Banega: “Kam marreveshje me Interin, mungon vetem zyrtarizimi. Zanetti me ka kontaktuar dhe…”

20/06/2016, 15:51 |

Ever Banega konfirmon. Argjentinasi perserit serish qe e ardhmja e tij eshte me ngjyra zikalter:

“Kemi nje marrveshje. Mungon vetem zyrtarizimi nga klubi. Zanetti ka qene i pari qe me ka kontaktuar me mua dhe jam shume … Read More

SportItalia – Zanetti ka bindur Ansaldin. Mesfusha, prioritet Toure por Interi mban te nxehte edhe pisten…

13/06/2016, 23:33 |

 Sic raportohet nga Alfredo Pedulla te SportItalia, Interi eshte me te vertete nje hap larg Cristian Ansaldi

Kjo fal punes se Javier Zanettit, klubi zikalter duket qe ka arritur te marre ‘PO’-ne e lojtarit, qe deshiron … Read More

Zanetti: “Mancini qendron. Handanovic? Kush eshte te Interi duhet te jete i lumtur. Banega i rendesishem. Suning…”

24/05/2016, 17:16 |

 Me rastin e prezentimit te eventit Bocelli and Zanetti Night, zevendes-presidenti i Interit ka folur per mikrofonat e gazetareve te pranishem duke diskutuar tema te ndryshme:

“Fondacioni yne bashkpunon me shume shoqata ne Milano dhe pjeset e … Read More

Gattuso: “Interi meritonte finalen e Championsit ne 2003! Zanetti? Kur luaja kunder tij…”

26/04/2016, 19:25 |

Gennaro Gattuso, protagonist se bashku me Javier Zanettin ne intervisten per Sony Xperia ka folur per gjysme-finalen e Championsit ne vitin 2003, duke pranuar se Interi meritonte finalen:

“Interi meritonte te kalonte ne finale te Champions League … Read More

Zanetti: “Nesër kundër Wolfsburgut mjafton ta mbarojmë 1-0 pjesën e parë. Më kujtohet Strasburgu…”

18/03/2015, 11:39 |

Interi e di sesi bëhet. Ka aq shumë përmbysje evropiane të shkaktuara nga zikaltërit, që nesër i thërret edhe një detyrë tjetër: përmbysja e rezultatit 1-3 në favor të Wolfsburgut në mënyrë që të kualifikohen në një të … Read More

Zanetti: “Ne Kiev lindi Tripleta. Ju shpjegoj sesi Mourinho na bindi ne dhe Morattin. Europa League mund te na jape prestigj”

17/09/2014, 10:27 |

Nga Kievi ne Kiev. Nga fasha e kapitenit ne veshjen prej borgjezi. Kane ndryshuar shume gjera ne 5 vjet per Javier Zanetti, i cili tani perfaqeson me krenari rolin e zevendespresidentit, por ne 2009 ishte ne fushe, si … Read More

Zanetti: “Thohir kerkon te perhape marken Inter, une do te jem ambasadori. Por duhet te qendroj prane skuadres”

09/09/2014, 16:59 |

Ne nje interviste te dhene per mikrofonat e Olè, Javier Zanetti, zevendes president i Interit, ka folur per rolin qe do te mbuloje ne muajt e ardhshem per klubin zikalter, duke shpjeguar edhe qellimet e Erick Thohir, gati per te … Read More

Zanetti: “Ne Torino jo mire, por eshte vetem fillimi”

02/09/2014, 10:04 |

Ne perfundim te Ndeshjes se Paqes ne Rome, Javier Zanetti, zevendes president i Interit, flet per gazetaret e pranishem duke zbuluar ndjesite e tij per mbremjen e rendesishme: “Jam shume i lumtur per gjithe ate qe kemi pare; … Read More

Gazzetta – Zanetti nuk ndalet: studion anglishten, ndjek skuadren dhe ne foto eshte akoma me i kerkuari

15/08/2014, 9:48 |

Numri i sotem i Gazzetta dello Sport fokusohet tek Javier Zanetti dhe tek roli i tij i ri. Ish kapiteni i Interit nuk ndalet as tani qe ka kaluar nga fusha ne zyre. Dje ishte ne Selanik dhe … Read More

Zanetti: “Une zevendes president, nje pergjegjesi e madhe. Do te bej ambasadorin per Thohir, dhe nder te tjera…”

22/07/2014, 16:40 |

“Do te jete nje pergjegjesi e madhe”. Keshtu Javier Zanetti pershkruan rolin e tij te ri si zevendes president i Interit. I intervistuar ne vendlindjen e tij, ish kapiteni zikalter ka folur per kete detyre te re, pas … Read More

Javier Zanetti zevendes presidenti i ri, eshte gjithcka gati. Tani mungon vetem firma, nga korriku detyra do te jete zyrtare

07/06/2014, 10:56 |

Javier Adelmar Zanetti eshte gati per tu bere zevendes presidenti i ri zikalter. Per momentin mungon vetem firma per fillimin zyrtar te kesaj aventure, por dita e sotme mund te sjelle kete hap te fundit. Sic raporton Gazzetta … Read More

Moratti per Zanettin: “Levizjet e tij te japin kuraje”

16/05/2014, 11:45 |

Massimo Moratti, ne pritje te Inter Legends te episodit mbi Zanettin ka komentuar menyren e lojes se argjentinasit. Ja dhe komenti i tij: “Me kujtohen shume ndeshje, levizjet e tij qe ne fushe te jepnin kuraje dhe force per … Read More