Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,343 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Alvaro Pereira kalon nga San Paolo tek Estudiantes. “Zgjedhje per arsye personale”…

ZYRTARE – Alvaro Pereira kalon nga San Paolo tek Estudiantes. “Zgjedhje per arsye personale”…
Bujar Berishaj

Alvaro Pereira leshon Brazilin, me saktesisht San Paolon.

Drejtimi? Italia? Jo. Shkon ne Argjentine, tek Estudiantes. Konfirmimi vjen direkt nga faqja zyrtare e klubit brazilian, qe publikon edhe keto deklarata te lojtarit qe akoma eshte ne pronesine e Inter:

“Arsyea e largimit tim eshte ekstra-futbollistike dhe personale. Do t’i jem gjithmone mirenjohes dirigjenteve qe kane kuptuar nevojat e mia. Dua te falendroj familjen e San Paolo, sepse ketu kam kaluar nje vit te mrekullueshem. Sot mund te them qe jam nje tifoz i San Paolo. Kush e di nese ne te ardhmen do te kthehem te vesh perseri kete fanelle. Po e le klubin mirepo do e mbeshtes, e presin sfida te medha ne 2015. Do te me mungoj gjithcka nga San Paolo.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.