Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 18, 2022

Scroll to top

Top

995 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Federata percakton oraret e javes se fundit! Lazio-Inter do te luhet…

ZYRTARE – Federata percakton oraret e javes se fundit! Lazio-Inter do te luhet…
Inter Club Staff

Federata Italiane e futbollit ka zyrtarizuar te gjitha oraret e javes se fundit te Serie A per kete sezon. 

Do te jete pikerisht Lazio-Inter, akti i fundit zyrtar i ketij kampionati te Serie A.

Lega Calcio ne fakt, ka zyrtarizuar te gjitha oraret e javes se 38 te Serie A, qe i bie java e fundit e cila do te shikoje zikalterit te impenjuar ne transferten e Olimpicos ne nje ndeshje direkte per nje vend ne Champions League.

Edhe Roma do te luaje ne te njejtin orar, duke qene se luan po per te njejtin objektiv ndaj Sassuolos ne Mapei Stadium.

Per sa i takon ndeshjeve te tjera, ato do te fillojne te luhen me 19 maj ne oren 20:45 ku do te luhet vetem Genoa Torino.

Me pas do e kene radhen te gjithe skuadrat e tjera, te cilat do te zbresin ne fushe ne oren 18:00 te se dieles ku do te percaktohet perfundimisht se  kush do te marre pjese ne Europa League.

E vetmja ndeshje qe nuk eshte vendosur ende, eshte ajo Juventus-Hellas Verona.

Nese Juventusi do te fitoje kampionatin matematikisht kete fundjave, ndeshja e tyre do te dergohet per tu luajtur te shtunen ne oren 15:00.

Keto jane oraret e ndeshjeve te Serie A qe ka percaktuar sot Federata zyrtarisht dhe qe jane ne lufte per Champions:

Lazio-Inter, e diel, 20:45

Sassuolo-Roma, e diel 20:45

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.