Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

619 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Spendlhofer transferohet tek Varese!

ZYRTARE – Spendlhofer transferohet tek Varese!
Inter Club Staff

Ishte folur edhe ditet e meparshme per nje transferim te Austriakut tek Varese, madje dhe ai vete e kishte pranuar se do te transferohej tek klubi i Serise B por tazhme eshte gjithcka zyrtare.

Interi ka shitur tek Varese, me formulen e huazimit e me te drejten e blerjes se gjysmes se kartonit te tij nga Varese, por edhe me te drejten e riblerjes se komplet kartonit nga Interi. Keshtu mbrojtesi austriak Lukas Spendlhofer, klasi 1993, qe Andrea Stramaccioni beri te debutonte ne Serine A ne ndeshjen ndaj Genoas shkon te fitoje eksperience nje vit. Zyrtarizimi u be sot nga klubi i Vareses.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.