553 views

Mazzarri shume i merzitur me Juan Jesus. Ne Bergamo…

Xhorxh Gellci

Ndeshja e fituar 4-2 kunder Verones ka lene Interin me 3 pike shume te vlefshme, por ka treguar edhe renie perqendrimi te mbrojtjes ne momente te vecanta. Tekniku zikalter, Walter Mazzarri, u duk shume i nxehur per problemet e treguara, sepse do gjithmone te njejtin perqendrim, gjate te gjithe ndeshjes. Sic u duk edhe gjate lojes, objekti i keshillave te ij ishte mbi te gjitha Juan Jesus, te cilin gjate gjithe ndeshjes i ka folur, ne disa raste edhe me tone te larta. Pikerisht mbrojtesi brazilian mund te lihet pushim ndaj Atalantes, per t’i hapur vendin rifutjes te Walter Samuel nga minuta e pare. Argjentinasi nuk luan prej gjashte muajsh, per shkak te problemeve me muskujt e kofsheve, por tani eshte i rekuperuar plotesisht.