Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

6,504 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Brozovic, pese ‘perlat’ qe kane nevrikosur De Boer. Ja te gjitha fajet e kroatit…

Brozovic, pese ‘perlat’ qe kane nevrikosur De Boer. Ja te gjitha fajet e kroatit…
Inter Club Staff

Jo vetem Kondogbia. Edhe Marcelo Brozovic duhet te djeresise shume qe te rikthehet ne syte e De Boer si nje lojtar kandidat per te luajtur.

Kroati, sic shpjegon Repubblica, nuk eshte i ri ne berjen lajm me gjerat jashte fushe apo me sjelljet e tij. E perditshmja Italiane tenton te jape nje pasqyre te te gjitha ‘perlave’ te kroatit qe kane shtyre De Boer ne perjashtimin nga skuadra.

Gjithcka filloi me nje paraqitje teper te dobet ne Europa League ku Brozovic nuk u perkushtua aspak ne fushe, me pas replike me tranjerin, pastaj tentative per te ikur nga stadiumi pa mbaruar ndeshja, me pas nje xhiro ne diskoteke per te cliruar pak nervat dhe ne fund nje foto ironike e postuar ne rrjete sociale, gje qe tek Interi nuk lejohet te behet me. Per te deri ne kete moment ka ardhur nje gjobe e majme dhe deri me tani tre ndeshje pezullim.

Brozovic po tenton te rikthehet duke i qendruar afer skuadres dhe duke u stervitur me shume se zakonisht, por gjithcka do te varet nga De Boer qe deri me tani e meriton plotesisht titullin “njeriu i hekurt”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.