Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

110Inter

110 dite deri ne 110 vjetorin e Interit te shoqeruara me 110 histori zikalter.

110Inter – “Kap ndonje gje me dore”, erdhi Presidenti…

27/11/2017, 11:57 |

Giovanni Paramithiotti ishte presidenti i parë i Interit në vitin 1908, por më shumë se për qëndrimin e tij në krye të Interit, i cili zgjati vetëm një vit, ai ka hyrë në histori për pseudonimin dhe reputacionin … Read More

110Inter – Nje gol shume special

26/11/2017, 11:56 |

Ti shenosh Juventusit, ka gjithmone nje domethenie speciale per kedo qe vesh fanellen zikalter, sidomos per dike qe eshte mbrojtes qendre, dhe gjithsej vetem 5 here ka shenuar me fanellen zikalter ne dy sezone. Por ne mbremjen e … Read More

100Inter – Çfarë sulmuesi!

25/11/2017, 11:41 |

Kur thua Meazza, nuk ka tifoz që nuk i kujtohet, ndoshta edhe vetëm për shkak se i është dedikuar emri i stadiumit në Milano. Ndërsa kur dëgjon “Levratto”, vetëm fansat më të vjetër dhe të kujdesshëm mund të lidhin … Read More

110Inter – Tre burra dhe një… fanellë!

24/11/2017, 11:41 |

Familja fisnike e Sforzës ka mbajtur Dukatin e Milanos për gati një shekull, nga mesi i viteve 1400 deri më 1535. Prandaj një mbiemër i tillë në Milano nuk mund të kalojë pa u vënë re. Ciriaco Sforza … Read More

110Inter – Ne emer te babait

23/11/2017, 13:13 |

“Ky, kush eshte? Djali i babit?”. “Nuk eshte i zoti aspak si babai  tij”. Keto ishin vetem disa nga fjalet e qarkulluara nga publiku ne ndeshjet e para te luajtura nga Sandro Mazzola tek te rinjte e Interit.

Read More

110Inter – Nete te denja per numrin 1

22/11/2017, 11:37 |

Me 21 Mars te 2002, Interi luajti nje nga ndeshjet me te pabesueshme te historise se saj, duke fituar ne fushen e Valencias me nje gol te Nicola Ventola e duke arritur te kualifikohet ne gjysemfinalen e Kupes … Read More

110Inter – Nje gezim i hidhur

21/11/2017, 18:42 |

Ka gola qe mbeten pergjithmone ne histori, gola ndoshta te padobishem per rezultate te caktuara por qe qendrojne ne memorien e tifozeve per vite me radhe ose ndoshta, pergjithmone. 

Eshte ky rasti i mrekullueshem i golit … Read More

110Inter – Dita kur lindi legjenda

20/11/2017, 18:24 |

Një qese plastike që kishte brenda një palë këpucë futbolli, një pasaportë dhe shumë ëndrra.

Cavalese ishte vendi, në provincën e Trentos, ku Inter po kryente fazën përgatitore para sezonit në 1995. Kështu erdhi Javier Adelmar … Read More

110Inter – Benito Lorenzi dhe limoni me helm

19/11/2017, 10:12 |

Benito Lorenzi eshte nje legjende e historise te interit. Ka fituar dy kampionate, ka shenuar 142 gol, dhe ka cmendur kundershtaret, jo vetem me golat e tij…

Derby i vitit 1957-58. Eshte i fundit per Beniton. Ndeshja … Read More