Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,446 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CdS – Inter, gjithcka në dorën e Berardit: Ausilio do të lëvizë duke u bazuar në zgjedhjen e tij. Pjaca ose Teixeira alternativat

Rinor Sopaj

“Përsa i përket cështjes Berardi, Interi tashmë i ka lënë gjithcka në dorë kalabrezit: në qoftë se ai do ta kërkojë largimin nga Sassuolo dhe kalimin tek Inter, atëherë Ausilio do t’i përvishet punës, në qoftë se jo atëherë kësaj rruge po i vie fundi”. Kështu e shpjegon e përditshmja Corriere dello Sport përpjekjen e Interit për ta veshur me fanelën zikaltër talentin italian. “Përshtypja e parë është që akoma nuk jemi tek fundi i kësaj rruge. Por, një refuzim i mundshëm mund t’i kthejë në akutalitet emrat e Pjaca dhe Teixeira“, lexohet në të përditshmen italiane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.