Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,334 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

GdS – Icardi vodhi skenën. Por nëse arrin oferta…

GdS – Icardi vodhi skenën. Por nëse arrin oferta…
Rinor Sopaj

Mauro Icardi vodhi skenën, me atë ‘cucchiaio’ e cila i solli një pikë më shumë moralit sesa klasifikimit. “Me perlën e djeshme, u arrit shifra e 20 golave sezonal”, – nënvizon Gazzetta dello Sport. Së bashku me Tevez në krye të klasifikimit të shënuesve më të mirë me nga 15 gola secili, katër të tjera në Europa League dhe një tjetër në Kupën e Italisë. Me 20 gola ai gjithashtu arriti bonusin të përfshirë në kontratën e tij prej një lojtari të “rëndomtë”: 800 mijë euro në sezon. Nyja është pikërisht tek rinovimi (ku takimet janë trefishuar) që agjenti dhe klubi po e kërkojnë ta përcaktojnë, duke i lënë jashtë të drejtat e imazhit. Pastaj në qershor do të shikohet prap situata, sepse pa marrë parasysh frazat e të dyja palëve nëse do të arrinte oferta e duhur Interi do të mund të binte”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.