Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

551 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Messi ne Europe nuk i ka shenuar vetem gjashte skuadrave: Interi i Julio Cesar ne liste…

Messi ne Europe nuk i ka shenuar vetem gjashte skuadrave: Interi i Julio Cesar ne liste…
Inter Club Staff

Vetem 6 eshte numri i skuadrave qe nuk kane pesuar gol nga Lionel Messi ne kompeticionet europiane.

Nese flasim per Europen, skuadrat qe mund te mburren se nuk kane pesuar fol nga Lionel Messi numerohen me gishtat e duarve sepse jane me te vertete pak. Sulmuesi argjentinas ka shenuar 101 gola ne 10.362 minuta te luajtura ne Europe, pra nje gol cdo 102 minuta e 35 sekonda pak a shume. Nese Chelsea ishte nje nga bishat e zeza te Pulgas, ai e theu tabune duke i shenuar ne ndeshjen e para pak diteve. Nje portier qe mund te mburret se nuk ka pesuar ndaj Messit dhe se ka qene fantastik ndaj tij eshte Julio Cesar. Tifozet zikalter edhe pse tashme kane kaluar plot 8 vite, e kujtojne ende mire ate pritje fantastiko-shkencore te brazilianit ndaj argjentinasit ne ndeshjen e kthimit ne Camp Nou.

Nderkohe, kjo eshte lista e skuadrave qe Messi nuk ka arritur ti shenoje dot ne Europe:

1 – Atletico Madrid: 4 ndeshje, 360 minuta.

2 – Benfica: 2 ndeshje, 122 minuta.

3 – Liverpool: 3 ndeshje, 180 minuta.

4 – Rubin Kazan: 4 ndeshje, 237 minuta

5 – Udinese: 1 ndeshje, 70 minuta

6 – Inter: 3 ndeshje, 270 minuta

Te kujtojme edhe njehere ate super pritje te Julio Cesar qe Interistat sdo te harrojne kurre:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.