Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

639 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Di Marzio: “Optimizem per rinovimin e Skriniar. Nainggolan, konfirmohet deshira per…”

Di Marzio: “Optimizem per rinovimin e Skriniar. Nainggolan, konfirmohet deshira per…”
Bujar Berishaj

Interi po tregohet aktiv keto dite ne merkato, si ne hyrje ashtu edhe ne dalje.

Ne keto minuta eshte Gianluca Di Marzio ai qe jep te rejat e fundit per merkaton e Interit duke nisur nga rinovimi i Skriniar e deri tek interesimi per Nainggolan.

Ashtu sic eshte deklaruar edhe nga agjenti i sllovakut, klubi zikalter i ka paraqitur oferten e tyre te rinovimit mbrojtesit. Kjo oferte rinovimi do te vleresohet ne ditet e ardhshme kur edhe mund te arrij nenshkrimi. Pra, ka optimizem per ta vazhduar akoma se bashku.

Ne anen tjeter sa i perket kapitullit Nainggolan arrijne konfirmime sa i perket interesimit te madh te Interit.

Belgu duket se eshte objektivi i madh per merkaton dhe pelqehet shume nga trajneri zikalter Luciano Spalletti. Per momentin nuk ka ndonje tratative por Roma tashme i ka caktuar cmimin duke kerkuar 35-40 milione euro.

 

Interi deshiron te shpenzoj dicka me pak sesa kjo shifer por deshira per te arritur tek belgu eshte e konfirmuar dhe mbetet te shihet nese situata do te zhvillohet ne ditet e ardhshme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.