Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,979 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Doveri shkatrrimtar: nuk shikon nje goditje te Medel dhe anullon golin e paster te 2-2 nga Icardi…

Doveri shkatrrimtar: nuk shikon nje goditje te Medel dhe anullon golin e paster te 2-2 nga Icardi…
Inter Club Staff

Shkatrrimtare, sipas Gazzetta dello Sport, drejtimi i ndeshjes nga ana e arbitrit Doveri (nota 4 per te). 

Drejtuesi i ndeshjes ben nje gafe te pafalshme kur anulloi golin e Interit por ne te njejten kohe jep nje penallti te drejte per Atalanten kur Santon nderhyn keq ndaj Kessie ne zone, nderyrje qe i kushtoi Interit humbjen e ndeshjes.

Ne pjesen e pare, arbitri italian nuk pa nje godite te Medel ndaj Kurtic. Nuk e pane as bashkpunetoret e tij: do te ishte nje goditje per karton te kuq direkt ose te pakten per nje te verdhe. Tani per kilianin ekziston rreziku i proves tv, ndersa Atalanta protestoi, gje qe coi Gasperinin ne tribune i cili u perjashtua per protesta. Skuadra e De Boer me pas kerkoi nje penallti per prekje te topit me dore ne gjuajtjen e Perisic, por gjithcka u konsiderua e pavullnetshme. Ndersa per Gazzettan, sic e thame edhe me lart, goli i Icardit i cili u anullua per faull te ketij te fundit ishte teresisht i rregullt e ky gol do i kishte dhene Interit barazimin e 2-2.

 (Gazzetta dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.