Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,228 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Drejtuesit jane bindur: Mancini do kete Toure ne skuader! Ja cfare sjell e si do luaje me Banega

Inter Club Staff

Yaya Touré po afrohet me hapa te medha tek Interi.

Kete gje e shkruan Corriere dello Sport dhe shpjegon si Mancini ka bindur drejtuesit qe ti plotesojne deshiren per te pasur lojtarin nga Bregu i Fildishte ne dispozicion per sezonin e ardhshem.

“Me Yaya Toure do te jete nje element ne skuader i afte te shenoje 72 gola ne 268 ndeshje me Manchester City, qe do te thote me shume se nje cdo kater ndeshje – lexohet -. Ne sezonin e shkuar Interi humbi shume pike ne shtepi kunder skuadrave te vogla pikerisht sepse nuk diti se si te mbyllte ndeshjen dhe per te ruajtur reziltatin. Pikerisht per kete arsye Mancini me nje si Yaya mendon se sdo te kishte ndodhur. Po ku do te luaje Toure? Do te jete nje nga dy ‘mediano-t’ perpara mbrojtjes, nje dyshe me Kondogbia pas Banega qe do te luaje si trekuartist. Me kete te fundit do mund te ndryshoje pozicionin edhe gjate lojes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.