Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,195 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Europe, prezencat ne stadium: Vetem Interi nga Italia ne 30 klubet e para!

Europe, prezencat ne stadium: Vetem Interi nga Italia ne 30 klubet e para!
Inter Club Staff

Vetem Interi nga ekipet Italiane ne 30 skuadrat me me shume prezenca ne stadium gjate sezonit qe sapo kemi lene pas.

Kjo eshte statistika qe tregon prezencen mesatare ne stadium per sezonin 2015-2016. Zikalterit, me 45,538 tifoze per ndeshje, ndodhen ne vendin e 21 ne klasifikimin europian, direkt pas Celtic Glasgow perpara rivaleve te Rangers. Ne vend te pare, edhe nje here, eshte Muri i Verdhe, tifozeria e Borussia Dortmund dhe ka nje mesatare te frikshme prej 81.178 tifoze per ndeshje ne ndeshjet ne shtepi.

Borussian e ndjek Barcelona (78.881) dhe Manchester United (75.286) ndersa pese vendet e para i mbyllin Bayern Munich (75.006) dhe Real Madrid (69.736).

Ja dhe lista me 30 klubet per mesatare tifozesh sipas te dhenave nga WorldFootball:

Immagine

Lista e 30 vendeve te para.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.