Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

599 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Fair Play Financiar, sot Interi takon UEFA-n ne Nyon: ja cfare pritet te ndodhe

Fair Play Financiar, sot Interi takon UEFA-n ne Nyon: ja cfare pritet te ndodhe
Inter Club Staff

Ka ardhur dita e takimit ne Nyon ndermjet Interit dhe Club Financial Control Body of Uefa.

Ne tavoline, sic eshte thene edhe me pare, do te behet prezantimi dhe shpejgimi i bilancit te fundit te mbyllur nga Interi i cili ka qene ne nje linje me Fair Play Financiar.

“Ne trupen zikalter qe do te jete prezent ne Zvicer ben pjese administratori i deleguar Alessandro Antonello, CFO Tim Williams, CSO Michael Williamson dhe CCO Robert Faulkner – sinjalizon Gazzetta dello Sport -.

Uefa do te kerkoje se si Interi arriti te mbyllte ne ate menyre bilancin e saj dhe pergjigjja nga organizmi me i madh i futbollit europian do te vije ne maj, ne fundin e kampionatit.

Me bilancin qe do te prezantoje Interi, gjoba aktuale per tu paguar (qe eshte 15 milione euro, 7 milione euro me dy keste), do te ngrihet”.

Keshtu, asnje sanksion shtese per zikalterit.

Settlement agreement do te mbetet ne fuqi edhe kete sezon por edhe per sezonin e ardhshem.

Corriere della Sera ka shkruar sot:

“Per sa i perket bilancit te mbyllur ne qershor 2017, drejtuesit zikalter ndihen te qete, sepse kane arritur te kene edhe nje plusvalence te vogel fale shpenzimeve ne struktura (infrastrukture, sektorin e te rinjve dhe skuadren e femrave).”

“Duhet pare me pas se si do te punohet per bilancin e 2018. Si ne vitin e kaluar, ne qershor do te punohet me shitjet dhe plusvalencat.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.