Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,081 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gabigol: tani me Piolin luan gjithcka. Nese nuk do te jape nje pergjigje brenda qershorit, ai…

Gabigol: tani me Piolin luan gjithcka. Nese nuk do te jape nje pergjigje brenda qershorit, ai…
Inter Club Staff

Ndryshimi i tranjerit ne shtepine Inter dhe me ardhjen e Stefano Piolit, shpresohet se mund te jete pozitive per nje lojtar ne vecanti: Gabigol.

Sulmuesi brazilian, ne keto muaj te pare tek Interi, ka luajtur vetem 16 minuta dhe kunder Sampdorias madje ka qene i perjashtuar nga lojtaret e grumbulluar. Me ardhjen e Piolit, tashme ai do e nise nga zero dhe do i takoje te tregoje te gjithe potencialin e tij. Drejtuesit besojne shume tek ai, prandaj kane investuar edhe 29,5 milione euro e ka mjaft pritshmeri te larta. Nuk do te largohet ne Janar, kjo dihet, por nese nga ketu e deri ne qershor pergjigjet nuk do te jene pozitive (ketu perfshihet edhe stervitja…), ai mund te shitet tek Jiangsu, klubi i familjes Suning. Kjo sepse kolumbiani Roger Martinez tek Interi pelqehet shume. Por basti Gabigol per momentin nuk konsiderohet e humbur dhe i takon Piolit ta fitoje.

(Corriere dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.