Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,031 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Alarm Icardi: ndaj Bologna perseri Eder? Decizive do te jete stervitja e fundit…

Gazzetta – Alarm Icardi: ndaj Bologna perseri Eder? Decizive do te jete stervitja e fundit…
Inter Club Staff

Alarm Icardi. “Rikthimi i sulmuesit zikalter ndaj Bolognes nuk eshte aq i sigurte sa dukej ne fillim dhe ndaj Bolognes mund ti takoje perseri Eder – shpjegon Gazzetta dello Sport -. Kapiteni i Interit kishte pesuar nje demtim te lehte javen e kaluar ne stervitje. I detyruar ta shikonte ndeshjen nga tribuna ndaj Crotones – ndeshje te cilen Maurito do kishte dashur ta luante – Mauro dukej se do te rikthehej ne ndeshjen e neserme dhe te kthehej ne kerkim te golit numer 100 ne Seire A. Por dje ne Pinetina ka pasur me pak optimizem per kete. Icardi pavarsisht se eshte kthyer ne grup, nuk e beri ndeshjen finale te stervitjes sepse kishte nje shqetesim te vogel. Le te themi qe nuk i ka dhene Spallettit garancite e duhura se mund te luaje. Dje, kur programi ishte pak i forte, kapiteni ka punuar ne palester me shoket e skuadres por nuk i ka ndjekur ata ne fushen e lojes. Ai do te kerkoje te luaje, por stafi mjekesor nuk mund te rrezikoje sepse nje demtim ne te njejtin vend perseri do te thoshte se ai do te mungonte shume me shume. Afer ne kalendar jane sfidat ndaj Milanit, Napoliot dhe Sampdoria: te humbet numri 9 ne keto ndeshje mund te jete shume e rende per Interin. Ne cdo rast, sot do te meret vesh nese ai do te jete neser nga minuta e pare ose jo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.