Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,420 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Tre rinovime jane gati, mungojne vetem firmat. Pastaj e ka rradhen Murillo…

Gazzetta – Tre rinovime jane gati, mungojne vetem firmat. Pastaj e ka rradhen Murillo…
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport konfirmon se tashme jane gati tre rinovime per tre lojtare te skuadres se De Boer por kesaj liste do i shtohet edhe nje lotjar tjeter.

Mauro Icardi do te rinovoje kontraten e tij ne fund te muajit, nderkohe i paevitueshem edhe rinovimi sebashku me rritje rroge edhe per Marcelo Brozovic: 2,5 milione euro ne vit per te deri ne 2021, me klauzole per klubet jashte Italise 50 milione euro. Zyrtarizimi mund te vije edhe perpara ndeshjes ndaj Juventusit. Nderkohe rroga e Icardit do te kaloje ne 4,5 milione euro ne sezon (2021 skadenca edhe per te) me nje klauzole prej 110 milione eurosh, gjithmone vetem per jashte Italise. Gati eshte rinovimi edhe per Medel dhe per pune ditesh do te fillojne bisedimet edhe me Murillon te cilit do i rritet rroga dhe do i zgjatet kontrata gjithashtu.

Nje klub i shendoshe ekonomikisht nuk i shet lojtaret me te mire, i rinovon kontratat lojtareve te tij dhe ben nje merkato perforcuese. Interi po e tregon qe eshte i tille me ardhjen e Suning.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.