Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,519 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Gnoukouri dhe Yao tek Palermo. Miangue-Cagliari, marreveshja behet ne 2-3 dite. Ranocchia…

Gazzetta – Gnoukouri dhe Yao tek Palermo. Miangue-Cagliari, marreveshja behet ne 2-3 dite. Ranocchia…
Inter Club Staff

Pas Jovetic dhe Melo, Interi ka nje projekt per largimin edhe te Gnoukouri dhe Yao.

Klubi zikalter – sipas asaj qe shkruan ne faqet e saj Gazzetta dello Sport – tashme ka nje marreveshje me Palermon (huazim per te dy), dhe sot do te flase me dy djemte per te cilet ne oret e fundit eshte interesuar edhe Udinese dhe disa klube franceze.

Paralelisht, Cagliari eshte hedhur perseri ne sulm per Miangue pas ftohtjes se javes se kaluar. Largimi ndermjet paleve ndodhi kur Cagliari kerkoi qe klauzola e riblerjes te ishte teper e larte per Interin. Por ditet e fundit palet jane afruar per sa i perket shifrave dhe per dy-tre dite mund te mbyllet marreveshja.

Por nese largohet Miangue, Santon pritet te mos largohet nga skuadra zikalter (italiani kerkohet nga Espanyol dhe Sampdoria). Ai qe do te largohet me siguri eshte Andrea Ranocchia i cili do te shkoje diku perfundimisht ose ne formen e huazimit me detyrim blerje. Ajo qe ka bllokuar gjithcka eshte rroga teper e larte qe Andrea mer tek Interi, rreth 2,5 milione euro, shume per cdo skuader qe e ka kerkuar deri me tani ate.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.