Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

436 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Inter, ke nje mbrojtje te hekurt: jane numrat qe konfirmojne nje sezon te madh!

Gazzetta – Inter, ke nje mbrojtje te hekurt: jane numrat qe konfirmojne nje sezon te madh!
Inter Club Staff

“Historikisht ne Serie A ka qene keshtu: kampionatin e fiton mbrojtja me e mire.”

“Pavarisht se Interi eshte 19 pike larg vendit te pare dhe 18 larg te dytit, reparti i mbrojtjes se Luciano Spallettit eshte i dyti me i mire ne Itali  me 23 gola te pesuar, po aq sa Napoli, te cilat ndjekin Juventusin e cila ka pesuar vetem 20 gola.”

“Por ka pasur nje fokus te vecante ne nente ndeshjet e fundit.”

“Zikalterit kane arritur te pesojne ne kete periudhe vetem dy gola: nje qe i ka kushtuar shume, ai ndaj Torinos ku Adem Ljajic shenoi golin e fitores dhe nje ne Verona kunder Chievos qe u shenua nga Mariusz Stepionski por nuk kompromentoi rezultatin e zikalterve.”

“Ne Meazza, zikalteri i fundit qe ka shenuar gol ndaj Interi ka qene nje ish-interist, behet fjale per Rodrigo Palacion (kur Interi fitoi 2-1 ndaj Bolognes ne 11 shkurt 2018”.

Image result for rodrigo palacio bologna san siro

Keto jane statistikat e sjalla sot nga Gazzetta dello Sport, te cilat evidentojne edhe njehere sezonin e madh te mbrojtjes zikalter.

Pikerisht fale tyre, Interi ka mbetur lart ne klasifikim edhe ne momentin me te keq te saj kur nuk arrinte te fitonte.

Tani kunder Juventusit, eshte prova e radhes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.