Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

620 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Asamoah, jane ore decizive: ka refuzuar te gjitha ofertat e Juves sepse…

Gazzetta – Asamoah, jane ore decizive: ka refuzuar te gjitha ofertat e Juves sepse…
Inter Club Staff

Interi po tregohet me te vertete shume aktive ne prag te merkatos se veres edhe pse duhen edhe dicka me shume se dy muaj qe ajo te hapet zyrtarisht. 

Reparti ku zikalterit jane tregura me shume aktiv se te tjeret eshte ai i mbrojtjes ku pritet te kete disa largime te ndryshme por edhe blerje.

Pasi eshte siguruar De Vrij me parameter 0, po tentohet po me parameter 0 nga Juventusi, Kwadwo Asamoah.

Sic eshte thene tashme prej javesh, Interi po e ndjek shume nga afer situaten e ganezit dhe deshiron qe goditja tjeter me zero te jete pikerisht ai, Asamoah.

Sipas asaj qe tregon sot Gazzetta dello Sport, keto ore jane teper decizive per lojtarin dhe te ardhmen e tij.

“Ganezi eshte ne skadence kontrate me Juventusin dhe deri me tani ka refuzuar cdo lloj oferte te ardhur nga Juve – lexohet ne faqet e te perditshmes italiane -.”

“Beppe Marotta eshte dorezuar perfundimisht sepse deshira e tij eshte e qarte.”

“Ne Torino flitet se lojtari tashme ka nje marreveshje me Piero Ausilio, prandaj nuk e degjon Juventusin dhe ofertat e saj.”

“Mendohet se Interi i ka ofruar Asamoah nje kontrate tre vjecare per 3,5 milione ne sezon.”

Priten te reja edhe ne ditet ne vazhdim, por nese ka nje marreveshje eshte e sigurt qe asgje nuk do te zyrtarizohet perpara perfundimit te sezonit duke pare rivalitetin ndermjet dy skuadrave.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.