Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 24, 2021

Scroll to top

Top

1,349 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Interi pregatit oferten per Eto’o. Ne hyrje…

Gazzetta – Interi pregatit oferten per Eto’o. Ne hyrje…
Xhorxh Gellci

102 paraqitje, 53 gol. Keto ishin numrat impresionues te Samuel Eto’o tek Inter. Normale qe rikthimi i kamerunasit tek zikalterit konsiderohet me shume nje enderr se dicka tjeter. Megjithate, sipas Gazzetta dello Sport, kurre mos thuaj kurre. Shume shpesh, Interi ka bere goditje te rendesishme ne fazen e fundit te merkatos (Sneijder dhe Kovacic). Dhe deri ne 2 shtator ne oren 23.00 ka akoma kohe. Mesfushori, lojtari i krahut dhe sulmuesi: keto jane rolet e nxehta. Dhe duhen patur kujdes keta emra: Eto’o, Wellington, Fernando, Montoya dhe Marquinho.

PROPOZIMI – Chelsea duket te jete favorite per kamerunasin, por nuk ka bere akoma nje oferte zyrtare. Ne nivel informal, duket sikur paga qe eshte propozuar nga agjenti i Eto’o nuk i ka pelqyer klubit londinez, prandaj propozimi mund te jete vetem per nje vit kontrate. 10 milionet aktuale qe Samuel fiton, mund t’ja ofrojne shume pak skuadra dhe nderkohe flitet edhe per nje interesim te Al-Gharafa te stervitur nga ZIco. Sipas Gazzettes, Interi do te studioje nje propozim per ta derguar gjate javes te ardhshme

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.