Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,219 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Me ne fund eshte vendosur e ardhmja e Ruben Botta. Thohir mezi pret qe…

Gazzetta – Me ne fund eshte vendosur e ardhmja e Ruben Botta. Thohir mezi pret qe…
Xhorxh Gellci

Piero Ausilio e kishte mbyllur operacionin qe ne Maj, para se Ruben Botta te demtohej rende ne gjurin e majte. Argjentinasi eshte teseruar nga Livorno, ne menyre qe Interi te ruante nje vend per lojtar ekstrakomunitar. Pas shume problemesh, tani duket sikur ka ardhur momenti i Ruben Botta.

Mazzarri ka lene te kuptohet qe e pelqen lojtarin, por preferon te mos e ‘djege’, duke pare edhe impenjimet e pakta te skuadres zikalter per shkak te mungeses te kupave europiane, te cilat do te rrezikonin qe Botta te luante shume pak minuta. Dhe pikerisht per kete, sipas Gazzetta dello Sport, eshte vendosur qe Botta te qendroje ne Livorno deri ne qershor. Edhe Thohir ka konfirmuar, me deshiren per ta pare lojtarin te rritet duke luajtur me vazhdimesi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.